Szkoła jest  szalonym miejscem: imprezy, nowi przyjaciele, ale przede wszystkim mnóstwo nauki. Nie przytłaczaj się tym wszystkim! Poniższy artykuł zawiera cenne porady, które można wdrażać przez najbliższe lata nauki, by być jeszcze lepszym uczniem.

1. Unikaj nauki noc przed egzaminem

Należy unikać uczenia się na duże egzaminy dzień przed lub w nocy, zażywając dużo kofeiny lub innych środków pobudzających. Podczas gdy te rzeczy mogą utrzymać Cię “przy życiu” i pomóc Ci dłużej studiować, to jednak rano będą będziesz baaaardzo zmęczony. Po pewnym czasie używania chemicznych środków pobudzających, będziesz potrzebował coraz więcej substancji pobudzających, które mogą być szkodliwe dla Twojego ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

2. Ważne jest miejsce, w którym siedzisz

Miejsce, w którym siedzisz jest bardzo ważne dla Twojego powodzenia na zajęciach. Zamiast zajmować miejsce z tyłu pomieszczenia, zajmij miejsce z przodu. Zazwyczaj nikt nie chce tam siedzieć, bo “im bliżej nauczyciela, tym gorzej”. Wiedz jednak, że siedząc bliżej będziesz się bardziej zaangażowany i więcej zostanie Ci w pamięci. Dzięki temu nie będziesz musiał uczyć się tak dużo w domu, a jeśli będziesz chciał zadać pytanie, to nie musisz krzyczeć na całą salę.

3. Wyrabiaj dobre nawyki

Rozwijaj dobre nawyki nauki. Profesorowie zwykle oczekują, że studenci znają właściwy sposób nauki na egzaminach, pisania wypracowań, testów i badania informacji. Nauka w szkole średniej może zapewnić sukces w szkole wyższej. Jeśli nie masz dobrych nawyków w nauce, poproś o pomoc lub poszukaj porad w internecie.

4. Nie pakuj się w związek na pierwszym roku liceum

Jeśli właśnie trafiłeś do liceum, to unikaj wchodzenia w związek jak ognia. Skup się na poznawaniu ludzi, poszerzaniu grona znajomych i flirtowaniu. Związek sprawi, że się ograniczysz i będziesz miał o wiele mniej czasu na innych. Baw się, poznawaj innych, a związek zostaw na drugi rok!

5. Korzystaj z biblioteki

To zabrzmi banalnie, ale korzystaj z biblioteki szkolnej! Znajomość biblioteki i tytułów w niej może być bardzo przydatna. Możesz również porozmawiać z bibliotekarzem, który może udzielić Ci porad na temat konkretnych potrzeb i książek. Wiele bibliotek posiada tablice ogłoszeń, na których uczniowie mogą zamieszczać ogłoszenia reklamowe dotyczące zakupu i sprzedaży podręczników. Korzystanie z biblioteki to nie tylko większa wiedza, ale też możliwość poznania nowych osób.

6. Rób ściągi

Dobrą wskazówką, która pomoże Ci w nauce jest robienie ściąg. Może zabrzmi to nie za dobrze, ale robienie ściąg świetnie utrwala materiał, bo przepisujesz to czego musisz się nauczyć. Dodatkowo zawężasz materiał do najważniejszych rzeczy, więc chcąc lub nie chcąc musisz się co nieco dowiedzieć i nauczyć. Im więcej ściąg zrobisz i im bardziej dokładne będą, tym lepiej dla Ciebie! Potem nie będziesz prawdopodobnie musiał z nich skorzystać, bo wszystko zostanie Ci w głowie 🙂

7. Korzystaj ze Zdaj To

Jak już pewnie wiesz, oferujemy sprawdziany, książki nauczyciela, rozwiązane ćwiczenia i odpowiedzi do sprawdzianów. Mając taki arsenał “wiedzy” bez problemu poradzisz sobie w każdej sytuacji w szkole, będziesz miał też o wiele lepsze oceny. Z ucznia dwójkowego możesz stać się uczniem piątkowym, tak naprawdę bez żadnego wysiłku 🙂

 

Miejmy nadzieję, że nauczyliście się kilku bardzo cennych lekcji w tym artykule, które możecie zastosować do swoich szkolnych warunków. Nie jest to wszystko łatwe, ale z pewnością pomoże Ci być jeszcze lepszym uczniem! W międzyczasie, jeśli szukasz sprawdzianów, książek nauczyciela, rozwiązanych ćwiczeń i innych przydatnych rzeczy – zerknij na naszą stronę 🙂

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *