Bez wątpienia każdy z Nas niejednokrotnie zastanawiał się nad tym jak bez większego trudu zaliczyć kartkówkę, sprawdzian czy ważny test. Coraz to większymi krokami zbliża się dzień sprawdzenia wiedzy, a Ty nie masz czasu na naukę? Fora internetowe poinformują Cię jak w prosty sposób zaliczyć (przedmioty) bez większego wysiłku. Specjalnie dla Was/ W trosce o Wasze oceny skomponowaliśmy propozycje, które będą ułatwieniem w zdobywaniu pozytywnych ocen.

Sposób 1

Pierwszym pomysłem jest kupno przezroczystego długopisu, w którym możemy umiejscowić wcześniej przygotowane niewielkie karteczki z informacjami niezbędnymi na sprawdzian. Jeśli potrzebnych nam informacji jest więcej niż mieści się w jednym długopisie, bez obaw możemy powtórzyć czynność z większą ilością. (Kiedy długopis numer 1 jest nam już nie potrzebny, chowamy go do piórnika wyciągając kolejny :))

Sposób 2

Kolejnym pomysłem, o którym z pewnością większość z Was już słyszała jest mała karteczka (najlepiej o wymiarach 3×3), która bez problemu zmieści się w dłoni lub piórniku, a w razie problemu z podanym na sprawdzianie zagadnieniem można dyskretnie i niezauważenie z niej korzystać. WAŻNE: Karteczka, która służy nam za ściągę powinna być wydrukowana, ponieważ łatwiej będzie ją rozczytać.

Sposób 3

Ściąga na podeszwie buta, to również niezawodny sposób na otrzymanie pozytywnej oceny! (Najlepiej sprawdza się na sprawdzianie z matematyki, fizyki lub chemii) Powolne schylenie się po długopis, który “przypadkowo” spadł nam na ziemię, da dużo czasu na sprawdzenie wzoru lub definicji wyrazu, który umknął naszej pamięci.

Sposób 4

Następnym pomysłem, który sprawdzi się u kobiet jest przyklejenie wydrukowanej karteczki z ważnymi informacjami przezroczystą taśmą do uda. Banalny sposób, który polega na podciąganiu spódniczki do góry, a przy tym jest 100% bezpieczny, ponieważ żaden z nauczycieli nie ośmieli się poprosić/rozkazać o uniesienie spódniczki. Takie zachowanie grozi oskarżeniu  o molestowanie nieletnich.

Sposób 5

Sposób, który wydaje się najczęściej praktykowany, to napisanie przed lekcją ściągi na ręku, którą zakryjemy rękawem bluzki czy też swetra. W momencie zniknięcia nauczyciela z pola widzenia odsłaniamy zapisaną wcześniej rękę i spisujemy prawidłowe odpowiedzi. Niestety, przy tej metodzie ściągania musimy być niezwykle ostrożni, ponieważ nauczyciel w każdej chwili może się odwrócić w naszą stronę.

Sposób 6

Mimo próśb nauczycieli o schowanie książek czy innych pomocy naukowych, uczniom nie sprawia kłopotu korzystanie z nich mimo zakazu. Wystarczy tylko zając wygodne miejsce pod oknem i bezszelestnie i niepostrzeżenie korzystać z książki przerzucając kolejne strony w trakcie, kiedy nauczyciel koncentruje się na innych uczniach w klasie.

Sposób 7

Jeśli masz niewielkie braki lub za wszelką cenę nie możesz zapamiętać trudnego słówka lub wzoru z pomocą idzie ci Twoja nierozłączna szkolna przyjaciółka – ławka! To właśnie na niej kilka chwil przed rozpoczęciem się kartkówki czy sprawdzianu zapisujesz niezapamiętany materiał.

Sposób 8

Identyfikator, który obowiązuje w niektórych szkołach również może się sprawdzić w roli ściągi. Wystarczy uprzednio przygotowaną karteczkę z opracowanymi zagadnieniami wsunąć w etui na identyfikator. Kiedy nauczyciel idzie w Twoją stronę zwinnym ruchem odwracasz identyfikator na właściwą stronę. Kreatywne i fachowe ściąganie! 🙂

 

Najlepszym sposobem na niezauważalne ściąganie, jest posiłkowanie się różnymi z wyżej wymienionych sposobów lub opracowanie jednego do perfekcji!

POWODZENIA 🙂

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *